28.09.2017 11:05

Veselí nad Moravou 3:3 Slovan/Slatina

Branky: Coufal 2x, Cimbálník

Sestava: Pěgřím - Šebek, Švanda, Marek(55.min Stěpura, 87.min Slaný), Žáček - Le Quang(32.min Vilím), Hoffmann, Ullmann(46.min Balga, 62.min Chalupa), Cimbálník - Coufal, Nguyen

Tuto neděli jsme se vydali do Veselí, kde se nám tradičně nedaří. Započali jsme tak sérii zápasů, v kterých se bude lámat chleba a uvidí se jaká je opravdu síla kádru a kam se až můžeme v této sezoně vyšplhat. Nevíme proč, ale podruhé po sobě jsme přijeli do místa zápasu 20 minut před zahájením, vinou komplikací na trase. Díky tomu, že v týdnu hodně přšelo jsme tušili, že se bude hrát na umělé trávě a tyto spekulace se nám ihned po příjezdu potvrdili. Věřili jsme ale, že naše šance do zápasu tím mírně vzrostli, jelikož hřiště s umělou trávou je ve Veselí mnohem menší, než to s přírodní trávou, které je pro hru domácích výhodnější.

Příprava k samotnému utkání byla bohužel ovlivněna krátkým časem na rozcvičení a tak nebylo mnoho času udělit hráčům taktické pokyny a namotivovat je. Musíme kluky pochválit, že i přes komplikace vstoupili do utkání solidně a dokonce jsme domácí díky presinku Coufala s Nguyenem donutili k chybě v rozehrávce, kdy se následně míč dostal do skrumáže, kde se nejlépe zorientoval Coufal a otevřel svůj střelecký zápis v tomto utkání. Domácí po většinu celého zápasu drželi míč na kopačkách a my jsme hrozili hlavně z brejkových nebo standartních situací. Čekali jsme, že by na Veselí mohl platit na menší umělce presink, ale to se úplně nepotvrdilo, když domácí dobře kombinovali a vytvářeli si náznaky šancí. Během prvního poločasu nás několikrát podržel brankář Pěgřím. Do kabin jsme šli s těsným vedením 0:1 a bylo na nás, abychom vymysleli, jak se v druhé půli dostat více do hry.

Bohužel se ale taktovky hned od začátku druhé půle chytili opět domácí a bylo na nich vidět, že chtějí utkání zvrátit na svoji stranu. Z naší strany mohl z rohového kopu, zřejmě ve zlomovém momentu utkání, přidat druhou branku Vilím, který ale trestuhodně selhal. Veselí se tlačilo dopředu a dostalo se do tlaku, z kterého vzešla situace, kdy domácí hráč převzal na hranici malého vápna míč a stačilo ho pouze uklidit do odkryté branky, ale skvělým zákrokem zamezil jistému gólu Pěgřím. Aby toho nebylo málo, přišla po školáckém faulu Nguyena na nás odpískaná penalta, ale i s ní si Pěgřím zkušeně poradil. Místo toho, aby to kluky nakoplo a poděkovali našemu brankáři za možnost udržet vedení  v zápase, přišel hned po neproměněné penaltě roh, z kterého nás domácí potrestali. V 72. minutě si naši stopeři nebyli schopni poradit s dlouhým nákopem a Pěgřím byl bezmocný a inkasovali jsme na 2:1. A zápas plný zvratů pokračoval dál, když jsme po zlepšené hře vyrovnali zásluhou důrazu Nguyena a následnou střelou z vápna z dílny Cimbálníka. Utkání se začalo kouskovat, na hřišti byla cítit nervozita a emoce mnohdy překročili únosnou mez. Domácím se nicméně podařilo v 83. minutě opět převážit misky vah na svou stranu. Zápas se zdál být ztracen, nicméně ne pro Ondřeje Coufala, který hned po minutě opět srovnal skóre zápasu a to už vydrželo do konce utkání.

Se ziskem bodu můžeme být po průběhu kvalitního utkání rozhodně spokojeni, ale výkon je pro nás varováním před dalším těžkým zápasem s Břeclaví, kterou hostíme v neděli v 10:00 na Slovanu.

Man of the match: Radim Pěgřím