Černý víkend

11.09.2017 17:03

Musím říci, že tak jsem si tento (9. a 10. září) víkend nepředstavoval. Hlavně mne zklamaly výsledky, u dvou pro mě nejsledovanějších týmů, a to mužů A a staršího dorostu. Ale i takový je fotbal. Hodně to bolí zejména u staršího dorostu, kde kluci těsně prohráli na hřišti posledního družstva 4-3. Ale na druhé straně se ukázalo naše béčko, které vyhrálo na poměrně horké půdě brněnské Lokomotivy 2-0. Tato výhra posunula naše béčko na druhé místo v soutěži a z toho máme radost. Stejně tak můžeme mít radost z výhry mladšího dorostu, který dokázal pomstít porážku staršího dorostu výraznou výhrou 6-1. Bohužel ani béčko dorostu tentokrát nezískalo žádný bod, což je pochopitelně škoda.

Muži A:
SK  Jundrov - FC Slovan Brno 2-1 (2-0)

Branka : 58. min. Michal Nevěděl

Tak to byl dost smolný zápas, který v prvních deseti minutách nedával tušit, jak to bude vypadat na konci. Kluci začali s chutí a měli několik šancí, zejména Petr Dvořák. Škoda, že některou asi ze dvou skoro tutovek, neproměnil, asi to chce víc klidu. A na druhé straně mne mrzí, že do šancí se dostával převážně jen Petr, což byla škoda. A pak mne mrzí, že naši v obraně byli o dost pomalejší, jak útočící hráči soupeře, což soupeř využil ke dvěma gólům během šesti minut ve druhé desetiminutovce utkání. Přičemž ta jedna branka ukázala naši neúspěšnost při našem rohu. Ten byl neúspěšně kopnutý nakrátko, po míči přitom vystartoval domácí hráč a rychlým nákopem ho poslal dopředu, kde ho další hbití hráči Jundrova dostali do naši branky. Za šest minut standardka, roh Jundrova a před naši brankou byl trestuhodně ponechaný volný hráč domácích, který měl odkrytou celou polovinu branky. S tím už Radim v brance nemohl nic udělat. Naši byli v šoku a měli jsme štěstí, že další prudká soupeřova střela těsně minula branku, gólman by na ni nedosáhl. Naši se oklepávali a snahu jim nelze upřít, ale kromě Petra se nikdo moc do šancí nedostával. Kluky často podržel Luděk Koubek, který svým klidem získával hodně míčů, které dokázal šikovně rozehrát. Do kabin jsme tedy šli za stavu 2-0 pro domácí. Do druhé půle šli kluci s odhodláním s výsledkem něco udělat. Do druhé půle už nejde kapitán Honza Dvořák, který hrál obětavě i se zdravotními problémy, ale dál to nešlo. Po návratu z pobytu ve Španělska, naskakuje po předchozím rozehrání v béčku Martin Líkař a jsem rád, že mu to jde. A také jsem rád, že je už o hodně více vidět Michal Nevěděl, který v  58. minutě snižuje takovou polostřelou do vzdálené tyče. Ještě tam dobíhal volný Petr, který by přihrávku taky stihl, ale jsem moc rád, že Newyk odšpuntoval tu svou gólovou zátku, která ho svazovala a těším se, že to Michalovi tam teď bude padat.
Trenér později sřídal hráče, kluci měli velkou snahu získat alespoň bod, žel se to nepodařilo. Za sebe bych řekl, že jsme ve druhé půli soupeře přehrávali. To jsou jen mé názory a trenér Radim to ve svém článku rozebere odborně. Mimochodem jsem rád, že trenéři áčka a staršího dorostu hodnotí zápasy svých týmů. To je velký pokrok proti dřívějšímu stavu, kdy ve fóru převládly jen zbytečné invektivy většinou nepodepsaných lidí. Jo a jako pozitivum můžeme snad říci, že jsme vyhráli druhý poločas.
     Ale neodpustím si ještě tuto poznámku. Opakuji, že utkání jsme si prohráli sami. Ale říkám, že nejslabším mužem v utkání byl mladý rozhodčí Jakub Machorek. Podle mne utkání nezvládl. Podlehl tlaku domácích hráčů, zejména razantně a hlučně vystupujícího, ale přitom hodně dobrého, brankaře Richarda Rettegyho (má stejná léta jako náš Luděk, hrál v mládí asi 5 roků za Zbrojovku a za spoustu dalších klubů třeba i v divizním Ráječku). Sudí se ho podle mne lekal až bál, když za ním běhal a křičel, protestoval a poukazoval i na věci, které nebyly. A to řval i na své spoluhráče. Proč mu nedal ani žlutou, opakovaně by to mohla být i vyšší hodnota, ale to by si už dal určitě pozor. Osobně si myslím, že Richard je normálně hodný člověk, který zápas neuvěřitelně prožívá a podle toho se pak chová. Ale od toho je tam sudí, který se však nesmí bát a podléhat tlakujeho i dalších. A podle toho pak vypadá hodnocení kontaktů hráčů, při kterých většinou dostávali žluté karty naši a byly tak zastavovány i skutečně naše nadějné akce. Už se nedivím našemu hráči Petrovi, který jako dobrý útočník je často atakován, akce je tím zastavována, faul odpískán Petrovi, a to ještě třeba dostane žlutou. Obávám se, že já na jeho místě bych to, ač se považuji za klidného člověka, tak neustál. Prostě touto poznámkou jen říkám, že sudí Jakub Machorek utkání znehodnotil. Ale přitom opakuji, že zápas jsme si prohráli sami. Docela by mne zajímalo hodnocení delegáta pana Hulckého, což je, jak jsem slyšel, slušný a férový člověk.

Muži B:
Lokomotiva Brno, Horní Heršpice - FC Slovan Brno B  0-2 (0-1)

Branky : 43. min. Prokop Šimeček, 51. min. Dalibor Hamšík

Tady klukům patří dík a velká gratulace. A docela mne těší, že v bráně si dobře vede Honza Pavlík starší a hraje v družstvu s Honzou Pavlíkem mladším. Kluci už poskočili na druhé místo v tabulce, tak jen vydržet!

Starší dorost A:
Společenství Velké Němčice/ Hustopeče - Společenství Slatina/ Slovan  4-3 (3-1)

Branky : 3.min. Filip Hoffmann, 52.min. Le Quang Anh, 88.min. Ondra Coufal

Zápas jsem neviděl a je škoda, že se hrál ve stejný den a v podobnou dobu. Počkáme si, co napší trenéři, ale je to velká škoda, že to tak dopadlo, i když jsme pomohli poslednímu týmu soutěže.

Mladší dorost:
Společenství Velké Němčice/ Hustopeče - Společenství Slatina/ Slovan  1-6 (0-4)

Branky : 10., 11. a 52. min. Patrik Ždímal, 14.min. Martin Vencbauer, 18.min. Jakub Gobo, 63. min. Ondra Hrachovina

Úspěch mladšího dorostu, který se tímto dostal o skóre na první místo po pěti kolech soutěže.