Domácí výhra se Šatovem

06.09.2017 20:05

V sobotu jsme nastoupili ke svému dalšímu domácímu utkání se soupeřem ze Šatova. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme potvrdit tři body z Újezdu a hlavně doma bodovat. Zápas to byl od prvních minut dost o soubojích, tvrdých zákrocích a šancích. Hrálo se ve svižném tempu nahoru a dolů a v prvních minutách jsme si vytvořili pár pološancí, které jsme ještě neproměnili. Naopak soupeř nás mohl potrestat v 10. minutě, kdy po jedné standardní situací se ocitl hráč Šatova nikým nehlídán na malém vápně, ale naštěstí pro nás přestřelil branku. Za 5 minut mohlo být ještě hůř, kdy po jednom rychlém brejku se ocitl hráč soupeře sám před brankou. V souboji z očí do očí náš gólman zachoval chladnou hlavu a fantastickým zákrokem vychytal soupeřova útočníka. Tenhle zákrok byl zlomový okamžik zápasu a kluky to nakoplo k ještě lepšímu výkonu. Do konce prvního poločasu jsme si vytvořili ještě další
šance, které buď pochytal brankář soupeře nebo jsme netrefili branku. Do šaten se šlo za stavu 0:0.
V kabině jsem na klucích viděl odhodlání vyhrát zápas a s tímto vědomím jsme šli do druhého poločasu. Od prvních minut jsme udávali tempo hry. Ve 49.minutě jsme zahrávali standardní situaci na půlce soupeře, kdy balón proletěl vápnem na osamoceného Tomáše Inwalda, pro kterého nebyl problém dostat balón do sítě soupeře na 1:0. V 52.minutě si dobře navedl balón Kuba Brychta a z cca 30ti metrů se opřel do balónu a vymetl roh šatovské branky. Tenhle moment nás uklidnil a do konce zápasu jsme měli utkání pod kontrolou a soupeře jsme už k ničemu nepustili. Odměnou nám byl v 85.minutě gól na 3:0 po individuální akci Radka Šmýda, když si obhodil obránce soupeře a šel sám na brankáře. Po jeho střele soupeřův brankář vyrazil balón k osamocenému Tomáši Inwaldovi, který ho uklidil do sítě soupeře.
Opět musím kluky pochválit za odbojovaný zápas a naše fanoušky za povzbuzování. Tímto bych chtěl pozvat fanoušky Slovanu na příští utkání v Jundrově, kluci si to zaslouží.