17.10.2017 19:06

Slovan/Slatina 3:1 Hodonín “B”

Branky: Hoffmann 3x

Sestava: Ondráček - Šebek, Švanda, Kadlčík, Žáček - Hoffmann, Ullmann(83.min Urbánek) - Le Quang(79.min Vencbauer), Nguyen, Cimbálník - Vilím(73.min Rozprým)

Zápas proti Hodonínu byl v podstatě o tom, zda dokážeme potvrdit roli favorita. Mezi pozitivní zprávy před zápasem patří návrat Kadlčíka, který si odbyl premiéru po zranění z utkání v Měníně. Horší zprávou už bylo skoro souběžné utkání B dorostu, takže jsme nemohli využít plnou šíři kádru. Vinou zranění navíc nemohl do utkání zasáhnout náš nejlepší střelec Ondřej Coufal.

Do zápasu jsme jako tradičně chtěli vstoupit aktivní hrou s předpokladem, že by mohl mokrý a rozbitý povrch dělat zpočátku soupeři problémy. Už od začátku ale náš nástup do utkání rozhodně nepřipomínal to, co bychom si představovali. Nebyli jsme dostatečně důrazní, chyběl pohyb a dělali jsme zbytečné taktické chyby. Soupeř nám to také neulehčil a rozhodně nehrál tak, jak by se podle jeho postavení v tabulce očekávalo. Měli jsme pouze nějaké náznaky šancí, ale dobře organizovaný soupeř nás do nich příliš nepouštěl. Naše trápení ukončil jako správný kapitán Filip Hoffmann, když se dostal na hranici vápna k odraženému míči a nekompromisní bombou ji poslal do branky. Bylo to pro nás konečně uklidnění, ale uklidnili jsme se asi až moc, protože ve 27.minutě neudržel náš brankář jednoduchý míč, který spadl před hostujícího útočníka, kterého Ondráček srazil k zemi. Následnou penaltu Hodonínští proměnili. Na odpověď už jsme se v první půli nezmohli a byli jsme rádi, že rozhodčí naši bídu ukončil a mohli jsme jít do kabin.

Do druhého poločasu jsme konečně vstoupili aktivnějším výkonem a bylo vidět, že chceme utkání zlomit na svou stranu. Vůdcem našeho týmu byl opět aktivní Hoffmann, který se hned v 51.minutě dostal s balonem na roh vápna, odkud křižnou střelou nedal gólmanovi hostů šanci. Po gólu jsme naštěstí nepřestali hrát, jako tomu bylo v první půli, ale pokračovali jsme v aktivní hře. Ta nám vynesla několik šancí, v kterých jsme ale kazili předfinální a finální fázi. Déjá vu jsme zažili v 72.minutě, protože Hoffmann nám naprosto stejnou střelou jako u naší druhé branky dal do koncovky zápasu dvougólové vedení. Koncovku jsme si už pohlídali a tři body tak zůstaly doma.

Hosté nám cestu ke třem bodům vůbec neulehčili a tak si i po ne příliš povedeném výkonu musíme cenit vítězství. Hlavním strůjcem našeho vítězství byl Filip Hoffmann, který dokázal zastoupit našeho nejlepšího střelce Coufala a dovedl náš tým do zdárného konce. Navázal tak na své zásahy z minulého týdne, kdy rozhodnul utkání mužů v Horních Kounicích a prosadil se i v utkání dorostu na ČAFC. V příštím kole nás čeká šlágr podzimu proti prvním Boskovicím. Případnou výhrou se můžeme posunout před našeho soupeře, což je ideální pozvánkou na toto utkání, které opět odehrajeme na domácí půdě v tradiční čas výkopu 10:00.

Man of the match: Filip Hoffmann