08.11.2017 15:03

Slovan/Slatina 3:3 Ivančice

Branky: Vilím, Hoffmann, Ullmann

Sestava: Ondráček - Žáček, Kadlčík, Švanda, Šebek - Cimbálník, Hoffmann - Le Quang(57.min Stěpura), Nguyen(46.min Ullmann), Vilím - Urbánek(81.min Urbánek)

Po dvoutýdenní pauze zaviněné odložením zápasu v Rosicích, kde nás do hry nepustila vichřice a podmáčené hřiště, jsme se konečně dočkali mistrovského utkání a to s nepříjemnými Ivančicemi. Čekalo nás velice důležité utkání, v kterém jsme potřebovali potvrdit body získané s Boskovicemi a jelikož Boskovice své utkání zvládly, tak jsme se potřebovali dostat opět na dostřel před odloženým zápasem v Rosicích.

Začátek zápasu nás jako tradičně zastihl v dobré formě a tak jsme se ihned začali tlačit před branku hostů. Vytvořili jsme si tlak, který zužitkoval po krásném centru Šebka z levé strany na zadní tyči Vilím. V 6. minutě jsme se tak dostali do vedení, což pro nás bylo klíčové a doufali jsme, že nám to dodá klid na kopačky. Po gólu jsme pokračovali aktivní hrou, ale šance se nám nepodařilo přetavit ve výraznější vedení. Zhruba od 20. minuty jsme ale naprosto vypadli ze zápasu a otěže převzal soupeř. Rázem bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a my jsme byli líní na krok. I přesto jsme se ale tentokrát zcela nezaslouženě dostali do dvoubrankového vedení. Filip Hoffmann nám předvedl lahůdkovou individuální akci, kdy si kousek za polovinou hřiště vzal balon, asi z pěti hostujících hráčů si udělal kužely, včetně gólmana hostů a pak už jen míč uklidil do prázdné branky. Přísloví rychle nabyl, rychle pozbyl jsme v praxi viděli za tři minuty, kdy ve 43. minutě snížili hosté po dalekonosné ráně, kterou ještě strhnul vítr. V kabině nám nezbývalo nic jiného než klukům vysvětlit o co hrajeme, protože jejich přístup tomu absolutně neodpovídal. V poločasu navíc musel střídat Nguyen, který i přes zranění kotníku se sebezapřením alespoň poločas odehrál.

Druhý poločas jsme sice předvedli lepší výkon než v prvním poločase, ale pořád to neodpovídalo výkonu hodnému prvního týmu tabulky. S Ivančicemi to stačilo na relativně vyrovnanou druhou půli, kdy měli ze hry oba týmy stejně, a čekalo se, kam se pohne skóre. Dočkali jsme se v 58. minutě, ale radost jsme z toho neměli, protože se po nejistém výběhu Ondráčka na centrovaný míč prosadil soupeř. To už si kluci konečně uvědomili, že samo to nepůjde a začali se tlačit dopředu a hlavně zvýšili agresivitu. Poté přišli na řadu sporné momenty utkání, kdy nejprve naše snaha vyústila ve vedoucí branku, kterou dotlačil po skrumáži do brány střídající Ullmann Během akce se ale jeden z našich hráčů vyskytnul v ofsajdovém postavení. Následně se po individuální akci penalty dožadoval Cimbálník, vyslyšen ale nebyl. A zlomový moment zápasu přišel v 81. minutě, kdy po rohu hostů se k míči sice dostal Ondráček, ale byl při zákroku faulován a tak míč pouze plácnul na vápno, kde jsme byli nedůslední a Ivančice vyrovnali. Aby toho nebylo málo, tak závěr utkání jsme absolutně nezvládli a hosté ještě mohli vyhrát, kdy nastřelili břevno.

Nakonec jsme viděli asi zaslouženě remízový zápas, který jsme ale měli zvládnout a jsou to pro nás ztracené body, které v konečném součtu budou velice chybět. My jsme předvedli naprosto tragický výkon v prvním poločasu, a pokud se tyto výkony budou opakovat, tak nemáme na špičce tabulky co dělat. Zároveň musíme pochválit soupeře, který se snažil hrát fotbal a zápas nám vůbec neusnadnil. Nezbývá nám než odčinit zbytečnou ztrátu v odleženém kole v Rosicích, které nás hostí v neděli od 10:00.

Man of the match: Švanda Dan