Nepovedený zápas v Hustopečích kritickým pohledem trenérů

13.09.2017 19:51

Velké Němčice/Hustopeče 4:3 Slovan/Slatina

Branky:  Hoffmann, Le Quang a Coufal

Sestava: Krejčí - Žáček(60.min Marek), Švanda, Polák(70.min Vencbauer), Balga - Vilím, Hoffmann, Cimbálník, Le Quang - Coufal, Urbánek

Do zápasu jsme vstoupili jako papírový favorit a to se nám v prvních minutách dařilo naplňovat. Důkazem byla vstřelená branka Filipa Hoffmanna, který po vyražené střele golmana domácích z nelehké situace uklízel míč ze vzduchu přímo mezi tři tyče. Rychle vstřelená branka nám spíše uškodila a místo toho, aby následovaly další, stali jsme se na hřišti horším týmem. Kazili jsme jednoduché míče, nehráli jsme vůbec týmově. Nechtělo se nám ani na velkém hřišti v Hustopečích moc běhat a to se pak těžko hraje s jakýmkoli týmem. Po nejhorším poločase sezóny, individuálních a týmových hrubkách jsme prohrávali o poločase 3:1.

V druhé půlce jsme chtěli výsledek pochopitelně otočit v náš prospěch. Na hráčích bylo vidět zlepšení a uvědomění si, že v naší soutěži není lehkého soupeře a konečně na nich byla vidět touha zvítězit. Hráč Coufal nastřelil hlavou po centru z levé strany tyč, o pár minut později už svoji šanci proměnil Le Quang a snížil na 2:3. Poté jsme však zase nepochopitelně ustoupili z naší aktivity a místo toho jsme začali hledat těžká řešení a bylo vidět, že většina hráčů příliš předržovala míč a následně jej ztrácela. Chyběla nám kombinace na jeden, dva doteky v plném běhu a lepší komunikace na hřišti, což vyústilo v další gól domácích po standartní situaci téměř ze 40 metrů. Zápas pak byl vyrovnaný, nám se zvedl trochu pohyb po hřišti, avšak celé to bylo hrozně křečovité a bez duše. Dokázali jsme ještě snížit v posledních minutách zápasu na 3:4, kdy Coufal konečně proměnil svůj únik a razantní střelou k tyči snižíl stav zápasu.

Celkově bych zápas zhodnotil jako nevydařený, plny chyb, ztrát míče, bez touhy zápas vyhrát a pokračovat tak v neporazitelnosti. Hráči, ať se jim to líbí nebo ne, zápas podcenili a od začátku bylo vidět, že si nikdo nepřipouštěl žádné komplikace a zápas pojali laxně. Nezbývá než doufat, že k dalšímu zápasu již přistoupíme zodpovědně a odčiníme tuto porážku v nedělním utkání proti Spartě B hraném v 10:00 na hřišti ve Slatině.

Man of the match: Žáček Vojta