19.09.2017 18:22

Slovan/Slatina 4:1 Sparta Brno “B”

Branky:  Coufal 3x, Ullmann

Sestava: Ondráček - Balga(75.min Urbánek), Švanda, Marek(59.min Chalupa), Žáček - Le Quang, Hoffmann, Ullmann, Coufal - Vilím(71.min Slaný), Nguyen(64.min Stěpura)

Po velmi špatném výkony v Hustopečích před námi nebyla jiná možnost, než proti Spartě odčinit venkovní porážku a první ztrátu bodů v sezoně.

To se nám naštěstí po skoro bezchybném výkonu podařilo. Na hráčích byla už při rozcvičení vidět chuť do zápasu, do kterého jsme vstoupili aktivním presinkem a dobře jsme se po zisku balonu tlačili dopředu. Kluci na mokrém terénu doslova jezdili po prdeli a odměnou nám byly dva slepené góly Coufala ve 12. a 16. minutě. Soupeř měl díky našemu tlaku problémy s rozehrávkou a když už se jim podařilo dostat na útočnou polovinu, tak zakročila naše obrana, kde si suveréně počínal mladší dorostenec Tomáš Marek a stálice ve stoperské dvojici Dan Švanda. Dobře nám fungovala i záloha, kde se nám dařilo rozdělovat míče do stran a následně do vápna. Zvláště spolupráce Hoffmanna s Coufalem často převyšovala dorosteneckou kategorii. Ve 39. minutě se do statistik zapsal po pěkné individuální akci zakončené obstřelem levou nohou na zadní tyč Ullmann a do šaten jsme tak šli za stavu 3:0.

Druhý poločas už byl lehce uvolněnější, ale pořád jsme se tlačili do brány a šance přicházely. Tutovky zahodil Le Quang i Vilím, ale mrzet nás to nemuselo, protože v 78. minutě zkompletoval hattrick Ondřej Coufal. Čisté konto jsme bohužel neudrželi, když jsme pět minut před koncem inkasovali, ale na tom, že tři body zůstanou doma se už nic nezměnilo.

Podařilo se nám tak odčinit předešlou prohru. Připsali jsme si důležité tři body a můžeme jet povzbuzeni dobrým výkonem na horkou půdu do Veselí.

Man of the match: Filip Hoffmann, Ondřej Coufal (Nelze jinak než pro tentokrát zvolit dva hráče)