Ohlédnutí za prvním zářijovým víkendem

04.09.2017 20:28

Tak si myslím, že tento fotbalový víkend byl pro Slovan docela úspěšný. No, nějaká kaňka se tam také dostala, ale hlavní je, že jsme zažili první domácí výhru našeho áčka. Takže hráčům a trenérům patří velký dík za přípravu a elán ve hře. Další radost je z vystoupení dorostů, kdy starší i mladší zvítězili nad Starým Lískovcem, aniž by dostali branku, ostatně stejně jako áčko mužů. Dorosty tentokrát mimořádně hráli ve Slatině. Trochu je mi líto béčka mužů, tam jsem věřil v lepší výsledek. No nic, to je fotbal. A víte, kdo chytal za Chrlice, byl to Darek Brezáni, který se teď však více věnuje funkci rozhodčího. Ale vraťme se ještě k hodnocení, a musím říci, že všechna naše družstva jsou vesměs v popředí tabulek svých soutěží. To je dobře, ale nepřeceňujme to, ale moc bych si přál, aby to tak vydrželo.

Muži A:
FC Slovan Brno - SK Tatran Šatov 3 - 0 (0 - 0)

Branky: 49. a 85. min. Tomáš Inwald, 52. min. Jakub Brychta

Jsem rád, že jsme vyhráli a to přesvědčivě. I když v prvním poločase to tak nevypadalo, i když jsme měli poměrně dost šancí, tak se nám nedařilo je proměňovat. Ale do druhého poločasu kluci přišli z kabiny docela nabuzení, což se projevilo v prvních desíti minutách druhé půle, kdy jsme dali dvě branky. A jsem rád, že v úspěšnosti střelby se střídají hráči, tentokrát se dařilo trochu starším než minule "mladým puškám" a to Tomáši Inwaldovi a Jakubu Brychtovi. Kuba se gólově zapsal po delší době a držím mu palce, aby se mu dařilo střelecky dál. Kluci jen tak pokračujte a v úspěšnosti se střídejte všichni, což nám bude jen svědčit. A počkejme si, až se úspěšnost odšpuntuje Michalovi, on se i teď dostává do hodně šancí a jednou to už přijde. Věřím Michalovi a pak budeme zírat. A musím pochválit celé družstvo za aktivitu, bojovnost a takový tah na branku. A to od gólmana dorostence Radima, přes obranu, kluky v záloze a útočníky. Jsem moc rád, že "mladé pušky" byly zase hodně vidět, stejně jako Luděk a další. Obrana hrála obětavě, snad ještě víc a hlasitěji mluvit (křičet). Tradičně dobrou práci odvádí kapitán Honza, i když by asi raději víc hrál dopředu. Kluci makejte a vytrvejte v elánu a bojovnost a také se vtipně posunujte do možných šancí a příležitostí. Opravdu se těším na další vaši hru.
     Ještě si neodpustím jednu svou připomínku a to k sudímu. Když jsem dělal fotky, tak vidíme, kolik naších je na zemi. A nemohu říci, že fotím jen fauly na nás, připustím, že třeba snad zabírám o trochu víc, ale když se podívám do zápisu, tak my máme čtyři žluté karty, kdežto Šatov jen jednu. To je poněkud do nebe volající nepoměr.  A těch reakcí hlavního, že se nic neděje, bylo "neurekom".(mrkněte na fotky) Docela by mne zajímalo, jak to hodnotil delegát.
     No nic, kluci a trenéři, udělali jste nám velkou radost a jsme spokojeni. V Jundrově budeme držet palce, ale pozor, Jundrov zatím dostal jen čtyři branky, takže obrana asi je hodně dobrá, takže nedostat gól, asi by se to špatně obracelo. Tak hodně štěstí a moc a moc elánu.

Muži B:
FC Slovan Brno B - SK Chrlice  2-5 (0-2)

Branky : 59. min. Dalibor Hamšík (pen), 86.min. Miroslav Zettik

Opravdu je škoda této prohry. Utkání jsem neviděl, ale uvádím zde něco ze stránek Chrlic.
"V sobotním dopoledním utkání jsme na půdě druhého týmu tabulky utkání zvládli na výbornou. První čtvrthodinu se mužstva oťukávala a čekalo se na první šanci. Tu nám nabídli domácí, když po centru vypadl míč domácímu brankáři k nohám Honzy Harašty, a ten neměl problém poprvé v letošním ročníku, do prázdné branky, skórovat. Když o dvě minuty později završil sólový únik druhým gólem, ovládli jsme utkání. Ještě do poločasu jsme mohli vedení navýšit, hattrick Harašty však zastavila tyč domácí branky. Ve druhé půli se domácí snažili s utkáním něco udělat, po dalším úniku Harašty však do prázdné branky doklepl míč Kuba Moravec. Domácí vzápětí využili darovanou penaltu rozhodčím Prokešem, který odpískal nepochopitelně zcela čistý souboj jako penaltový. Náš tým to však neovlivnilo a dokázali jsme podnikat další rychlé protiútoky do otevřené domácí obrany. Přestože jsme ještě dvakrát skórovali, mnoho dalších vyložených šancí jsme dokázali buď spálit, nebo pokazili finální přihrávku. I v poslední minutě krásný přímák Volfa zastavila pouze spojnice domácí branky. V tomto utkání bylo vítězství Chrlic zcela zasloužené."

Starší dorost A:
Sdružení Slatina/Slovan - TJ Tatran Starý Lískovec 2-0 (0-0)

Branky : 67. a 87.min. Filip Hoffmann

Hrálo se ve Slatině a průběh byl asi podobný jako u áčka mužů, branky kluci dali až ve druhém poločase. A přivítal jsem, že kluci mají fotografa, který dává na maše stránky fotky ze zápasu, což je jen dobře. Ale klukům a trenérům patří velká gratulace. V KP si vedou výborně a pohybují se na čelních místech.

Mladší dorost A:
Sdružení Slatina/Slovan - TJ Tatran Starý Lískovec 7-0 (2-0)

Branky : 5., 41 a 51.. min.  Nguen Tung Ahn, 68. a 75. min Anar Batsaikhain. 26. min. Jakub Gabo, 60.min. Martin Vencbauer

Krásný výsledek.

Dorost B:
Sdružení Slatina/Slovan B - SK Křenovice  10-5 (4-2)

Branky : 16, 38, 60, 64. a 81. min. Ondřej Coufal, 51. a 86. min. Jan Rejda, 5.min. Nicolas Ullmann, 14.min. Le Quang Anh, 56. min. Jan Balko

Všimněme si střelecké potence Ondry, který příště zřejmě bude v áčku dorostu, případně ještě jinde. Jinak to byly střelecké hody.