08.10.2017 21:22

ČAFC 1:7 Slovan/Slatina

Branky: Coufal 4x, Šebek, Cimbálník, Hoffmann

Sestava: Ondráček - Žáček, Polák(20.min Ullmann), Švanda, Šebek(81.min Rozprým) - Hoffmann, Cimbálník - Vilím(42.min Stěpura), Nguyen, Le Quang(71.min Urbánek) – Coufal

Tuto neděli jsme zavítali na půdu tradičního městského rivala ČAFC Židenice. Našim hlavním cílem bylo potvrdit těžce vydřené tři body s Břeclaví a udržet se tak na dostřel vedoucím Boskovicím. Vzhledem k tomu, že během týdne dost pršelo, bylo hřiště v dost špatném stavu, skoro na hranici regulérnosti.

Do samotného utkání jsme vstoupili na výbornou a hned od začátku jsme díky presinku nedali domácím metr hřiště zadarmo. Domácí často ztráceli balony, které na špatném terénu odskakovali a my jsme dobrého vstupu využili hned ve třetí minutě, kdy byl ve vápně faulován Nguyen a penaltu s přehledem proměnil Šebek. Obraz hry i po gólu zůstal stejný, takže jsme se tlačili do zakončení a v podstatě jsme soupeře nepustili na naši polovinu. Hlavní útočnou hrozbou byl Coufal, který byl dnes nezastavitelný a odměněn za svou aktivitu byl v 11. minutě, kdy vybojoval míč na obránci a dostal se až před golmana, kde už pro něho nebyl problém uklidit míč do sítě. Bohužel jsme pak přestali hrát a vypadalo to, že kluci hrají lehkou “údržbu”. Hra se lehce vyrovnala, ale na míči jsme i tak byli lepší, nicméně jsme až příliš začali hrát na sebe a byli jsme nedůslední v soubojích. Do poločasu ještě skóroval opět Coufal, ale následně jsme dovolili soupeři snížit na 3:1 po individuálních chybách v naší obraně. Celkově jsme, co se týče prvního poločasu, mohli být spokojeni jen s prvními 15. minutami, s čímž jsme rozhodně nebyli spokojeni a bylo potřeba hráče nabudit do druhé půle.

Ve druhém poločasu se naše hra zlepšila a přineslo to ovoce ve 48. minutě, kdy zdánlivě ztracený míč vybojoval u rohového praporku Stěpura a ihned pohotově našel ve vápně Coufala, který jak jinak, než uklidil míč do sítě. Hned vzápětí přidal Coufal druhý gól a zdálo se, že bychom v podobném duchu mohli zápas dohrát. To potvrdil v 54. minutě Cimbálník, který zvýšil už na 6:1. Poté přišlo na naše kopačky lehké uspokojení, ovšem zdaleka ne takové, jako po prvních 15. minutách prvního poločasu. Pořád jsme hrozili, ale občas jsme hledali těžší řešení, které by asi za vyrovnaného stavu hráči nevolili. Další branku jsme přidali až v 81. minutě po střele Hoffmanna, který tak uzavřel náš střelecký účet.

Můžeme být spokojeni s poklidným vítězstvím, ale je škoda, že jsme nepřidali víc branek a nebyli hladovější. Příští týden nás na domácí půdě čeká soupeř z Hodonína.

Man of the match: Coufal Ondřej