22.10.2017 20:46

Slovan/Slatina 2:1 Boskovice

Branky: Le Quang, Coufal

Sestava: Pěgřím - Vilím, Švanda, Kadlčík, Žáček - Hoffmann, Cimbálník (83.min Rozprým) - Le Quang(77.min Ondráček), Nguyen, Urbánek (72.min Vencbauer) - Coufal

Neuvěřitelné se stalo skutečností a po tomto víkendu jsme se konečně po 11. odehraných kolech vydrápali do čela tabulky. Naše hřiště bylo na hranici regulérnosti, možná i lehce za ní. Celé ráno propršelo a sychravé počasí posledních týdnů se na hřišti podepsalo. Na středu hřiště by se mohli pořádat bahenní zápasy a nahrát si tu po zemi byl skoro nadlidský úkol. I proto nás ve šlágru kola čekala opravdová řežba o čelo tabulky.

Do zápasu jsme již jako tradičně vlétli jako uragán a z hráčů byla cítit velká vůle jít si pro čelo tabulky. Vytvořili jsme si nějaké náznaky šancí, ale bohužel to byl soupeř, který měl první velkou šanci. S tou si ještě poradil Pěgřím, který tentokrát společně s brankou střežil i bazének v malém vápně. Za minutu ale došlo ke školácké chybě Švandy, který vinou podklouznutí, ale i špatným vyhodnocením situace, sestřelil hostujícího hráče v pokutovém území a následovala penalta. Tu hosté proměnili a tak to v 11. minutě bylo 0:1. Byla to pro nás velká rána po které jsme mohli roztrhat veškerou přípravu, ale kluky to nepoložilo a ihned jsme se vrhli za vyrovnáním. Bleskovou odpověď v podobě vyrovnání na 1:1 nám přinesla 13. minuta, kdy po pravé straně zatáhnul míč Urbánek a předložil gólovou pobídku pro Le Quanga, který akci výborně zavřel na zadní tyči a dostat míč do sítě pro něj nebyl problém. To však nebylo vše, protože hned za tři minuty dostal tribuny do extáze svým gólovým příspěvkem Coufal a tato branka se nakonec ukázala jako vítězná. Ani po druhé vstřelené brance jsme se nenechali uspokojit a nadále jsme se tlačili dopředu a dobře dostupovali hostující hráče. Skvěle opět zahrála naše středová trojice v záloze. Která na rozbitém hřišti nenechala hostům milimetr zadarmo. Pojistku měl na noze opět Coufal, který nás ale nemile překvapil, když míč neposlal jako obvykle do branky, ale trefil pouze gólmana. Do kabin jsme šli zaslouženě s jednobrankovým vedením.

Druhá půle už byla z naší strany o něco horší, což bylo logické vyústění toho, že Boskovice nám nechtěly předat svou pozici v tabulce zadarmo. Byl to ovšem v podstatě celý poločas boj ve středu hřiště s tím, že Boskovičtí hrozili hlavně ze standartních situací, které jsme si ale zkušeně pohlídali. Ke konci už jsme se moc nedostávali k balonu a bránili jsme výsledek. Zhruba pět minut do konce si Švanda trošku pohrál s naším kardiovaskulárním systémem, kdy promáchnul při odkopu míč, který se tak dostal na hostujícího útočníka, který byl na úrovni penalty zcela sám před brankou. V tu chvíli nám na lavičce vylétla “tepovka” za hranici nemožného a uklidnil nás až pohled na pomezního, který signalizoval ofsajdové postavení. Potom už jsme počítali každou vteřinu do konce, aby pak hvizd rozhodčího odšpuntoval vlnu euforie a oslav.

Kluky nezbývá než pochválit za velmi dobré utkání, které rozhodně nebylo jednoduché, ale myslím si, že jsme hlavně za první půli zaslouženě vyhráli. Soupeř i přes optický tlak ve druhém poločase neměl větší šanci, a když už se dostal s míčem do vápna, naše obrana si s ním poradila. Jako potvrzení toho, že jsme do zápasu dali naprosto všechno, byly náznaky křečí u hráčů, od kterých bychom to ani nečekali. První místo v tabulce je krásnou odměnou za dosavadní výkony, ale do konce sezony zbývá ještě mnoho zápasů a dva důležité nás čekají hned za týden v Rosicích a v posledním domácím zápase s Ivančicemi. Poděkování si také zaslouží fanoušci, kterých na to jaké bylo počasí, přišlo více než bychom čekali.

Man of the match: Cimbálník Jan