03.09.2017 22:06

Slatina/Slovan 2:0 Starý Lískovec

Branky: Hoffmann 2x

Sestava: Ondráček - Chalupa(46.min Rozprým), Švanda, Hoffmann (C), Žáček - Balga, Nguyen, Cimbálník, Stěpura - Le Quang (55.min Polák), Vilím (75.min Urbánek)

Tento víkend nás čekal papírově slabší soupeř což, jak se ukázalo minulou sezonu, jsou pro nás nejtěžší zápasy. Hosté přijeli pouze v deseti a od začátku se podle očekávání hrálo na jednu branku. Dařilo se nám kombinovat od zadních řad, ale chyběla nám předfinální a finální fáze, kdy jsme buď nesmyslně hledali těžké řešení situací, nebo nám chyběl díky lehce laxnímu přístupu důraz v zakončení. Nutno dodat, že i tak jsme nastřelili dvakrát brankovou konstrukci a zahodili několik velmi slibných šancí. Hosté zahrozili pouze jednou, kdy nás naštěstí výborným výběhem zachránil gólman Ondráček. I tak jsme ale po utrápeném prvním poločasu šli do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme hlavně kladli důraz na to, aby se kluci snažili hru otáčet, protože pak soupeř nestíhal držet obranný blok a hlavně přidat důraz a větší aktivitu v soubojích, hlavně ve vápně. Hned po přestávce zahodil tisíciprocentní šanci Le Quang. Nadále pokračoval stejný scénář hry jako v prvním poločase. Kámen ze srdce nám spadl až v 67. minutě, kdy si Hoffmann narazil před vápnem s Nguyenem a z hranice vápna uklidil míč k tyči. Tímto gólem jsme se uklidnili a mohli jsme si dovolit déle kombinovat zezadu a počkat si na soupeřovi chyby. Zahodili jsme opět několik dobrých příležitostí a nastřelili další tyč, ale gólově se prosadil až v 83. minutě kdo jiný než kapitán Filip Hoffmann a stvrdil tak naše vítezství.

Je potřeba pochválit i soupeře, který byť v desíti, tak bojoval a zápas nám značně zkomplikoval. Bylo to pro nás lehce utrápené vítězství, ale o to víc si vážíme toho, že jsme dokázali zvítězit a udrželi si tak v letošní sezoně stoprocentní bilanci.

Man of the match: Daniel Švanda