Vydřené a důležité venkovní vítězství

14.10.2017 09:38

K dalšímu mistrovskému utkání jsme cestovali na horkou půdu do Horních Kounic. Od začátku zápasu byli domácí nebezpeční, hlavně z dlouhých nakopávaných balónů. My jsme chtěli hrát kombinačně po zemi, ale vůbec se nám to první poločas nedařilo, ba naopak jsme si nechali vnutit soupeřův styl hry. Nevím, čím to je, ale už je to několikátý zápas, kdy nejsme schopní hrát svůj fotbal. Hráči Kounic byli v první půli častěji před naší brankou, ale naši obránci byli důrazní a vždy zabránili domácím hráčům skórovat. Největší šanci si domácí vytvořili ve 45.minutě, kdy se po nákopu do našeho vápna balón snesl na naše břevno a po jeho odrazu naštěstí domácí hráč netrefil z metru prázdnou branku. Do šaten se šlo za stavu 0:0.
Do druhé půli jsme poslali do hry čerstvého a důrazného Ondru Coufala a ten naši hru oživil. Myslím si, že jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Domácím hráčům zjevně ubývaly síly, přesto stále hrozili z dlouhých nákopů, s kterými si naši hráči poradili velice dobře a nenechali jsme soupeře vážně ohrozit naši branku. My byli častěji na míči a hrálo se víc na půlce Kounic. Už se zdálo, že zápas skončí 0:0 a budou to další zbytečně ztracené body, ale přece jen se nám podařilo v 85.minutě vstřelit jedinou, zato vítěznou, branku utkání. Filip Hoffmann ji dal s nešťastným přispěním domácího gólmana, kdy se po křižné střele balón odrazil od tyče do gólmanových zad a od něho do brány.
Musím uznat, že jsme tentokrát vyhráli se štěstím, ale jak se říká: " Štestí přeje připraveným". Do dalších utkání máme pořád na čem pracovat, protože tento výkon proti lepšímu soupeři nebude stačit na vítězství.