FC Kuřim vs FC Slovan/Slatina Brno – 1:1

09.04.2018 10:12
 

Branky: Hoffmann 18‘

Sestava: Hanák – Žáček, Kadlčík, Švanda, Osolsobě – Hoffmann, Cimbálník – Krejčí(78‘ Chalupa), Nguyen, Vilím – Coufal

Po úvodním utkání s posledními Medlánkami, v kterém jsme utrpěli vítězství v nejtěsnějším možném rozdílu jedné branky, jsme očekávali výrazně lepší výkon proti Kuřimi, kde jsme na Kuřimském stadionu představili v dalším kole. Ještě před utkáním jsme počítali ztráty v hráčském kádru, protože David Kloss byl povolán na zápas mužů do Jevišovic a v předzápasovém tréninku se zranil Filip Le Quang. I tak jsme do utkání samozřejmě chtěli vstoupit aktivně a potvrdit naši pozici favorita.

Hned od první minuty se ale zápas nevyvíjel podle našich představ a zdálo se tak, že nás čeká další protrápené utkání. Domácí hráli dobře ze zajištěné obrany a nám se vůbec nedařila kombinace. Místo toho, abychom předvedli naši tradiční ofenzivní smršť z úvodních minut, tak jsme inkasovali. V deváté minutě dostal za obranu delší balon domácí Procházka a po nejistém výběhu našeho nového golmana Hanáka, dokázal míč dostat do brány. To byla pro nás studená sprcha, ale času do konce zápasu bylo pořád dost a my věřili, že utkání bez problémů otočíme. Vyrovnat se nám povedlo v 18. minutě, kdy svou genialitu předvedl Filip Hoffmann, který na půlce rozehrával přímý kop, dobře viděl, že domácí brankář se nachází více z brány, než by bylo zdrávo, a to už pro Hoffmanna nebyl problém mu míč poslat do branky. Na gólu se nejspíš podepsalo i Slunce, přes které opravdu nebylo nic moc vidět. Herně nás to ovšem nenakoplo a dále jsme se trápili a hrálo se vyrovnané utkání. Domácí dobře vystavovali naše hráče do ofsajdu a my nebyli schopní na jejich past vyzrát. To, že se domácí vždy zastaví, a tak je nejlepší si míč pokopnout a jít sám pochopil až ve 41. minutě Coufal a hned se dral do zakončení, z kterého ale nakonec nic nebylo.

Druhý poločas se v podstatě odehrával v podobném duchu jako první, i když se nám místy dařilo soupeře uzamknout na jeho polovině. Vytvořili jsme si ale pouze pár závarů, z kterých jsme nebyli schopní se prosadit. Domácí už se spoléhali hlavně na rychlé kontry, které vinou nejistoty naší zadní řady byly nebezpečné. Absolutně nám v zápasu chyběla rozehrávka, jak od obránců, tak od středních záložníků. Rozhodnutí měl na kopačce Coufal, který šel sám na branku, ale trestuhodně neproměnil a nepotvrdil tak své střelecké kvality. I přes mírně zlepšený výkon ve druhém poločase je ale výsledek a hra velkým zklamáním. Se vší úctou k soupeři, tohle utkání jsme měli jednoznačně zvládnout a herně soupeře přehrát. Bohužel se nestalo ani jedno a ukázalo se, že bez bojovnosti a odhodlání se žádný zápas sám nevyhraje. Doufáme, že nás tentokrát tato facka probere, protože přihlížet dalšímu podobně mizernému výkonu bychom, jak se říká „nepřáli ani nejlepšímu příteli své ženy“.

Alespoň jedno pozitivum tento zápas přinesl, a to byl první start v našem dresu pro Tomáše Hanáka, který až na menší zaváhání při inkasované brance ukázal, že bude v brance pevným článkem a budeme se na něho moci spolehnout.

Man of the match: Jan Osolsobě


 

Jan Dvořák, Petr Čihák, Igor Barták