FC Slovan/Slatina 5:4 Újezd u Brna/Měnín

17.04.2018 07:26

 

Branky: 3' Kloss, 9' Hoffmann, 51' Coufal, 57' Švanda, 77' Cimbálník

Sestava: Hanák – Žáček, Polák(45' Marek), Švanda, Osolsobě – Hoffmann, Kloss(74' Pěgřím) – Cimbálník, Nguyen(89' Krejčí), Vilím(60' Le Quang) – Coufal

V 17. kole jsme na domácí půdě přivítali spojené družstvo Újezdu a Měnína. Z tohoto zápasu jsme po zaváhání a zbytečné ztrátě v Kuřimi bezpodmínečně museli vyhrát, abychom si udrželi přijatelný odstup na Veselí s Boskovicemi. Po herně ne příliš vydařených utkáních jsme se snažili hlavně zaměřit na psychickou část přípravy, aby se neopakovaly podobné herní výpadky.

Hned od úvodu jsme pevně sevřeli otěže zápasu, prvních 20. minut jsme předváděli naprosto bezchybný totální fotbal, a který by byl hrdý i Jindřich Trpišovský. Do stoprocentní šance se postupně dostali snad všichni ofenzivní hráči a nic nenapovídalo tomu, že bychom se tento zápas měli nějak bát o výsledek. První branku v zápasu a zároveň svou premiérovou v našem dresu si připsal Tomáš Kloss, který se dostal výš než gólman hostů a hlavou dopravil míč do sítě. Druhá branka pak byla výstavní rána „země vzduch“ od kapitána Filipa Hoffmanna. Jediné, čeho můžeme litovat je, že jsme nebyli efektivnější v zakončení a místo 2:0 to nebylo 6:0. To že nemůžeme na jaře zatím odehrát klidné utkání se potvrdilo ve 24. minutě, kdy se hosté poprvé osmělili k útoku a hned vytěžili první branku. Tím skončila naše dominance v utkání a nadále se hrálo vyrovnaně. Soupeře jsme pustili více do hry a začali jsme kupit zbytečné chyby. Bohužel jsme se dostali do herního útlumu, který nás provází poslední zápasy. O dvě minuty navíc přišla druhá branka hostů, bohužel obě dvě přesně dokumentují naši největší slabinu, kterou je bránění standardních situací. Aby toho nebylo málo, tak náš herní zmar korunoval třetí gól do naší sítě.

Všichni dobře víme, že nám dělá problémy se z podobného herního útlumu dostat, a tak jsme do druhé půle hlavně apelovali na morálku, bojovnost a vůli zápas otočit i když se nedaří. Jsme rádi, že tentokrát padla naše slova na úrodnou půdu, protože i přes nejistotu na balonu na nás byla vidět snaha utkání vyhrát za každou cenu. V 51. minutě dostal balon za obranu Coufal a vyrovnat n 3:3 pro něj nebyl problém. O šest minut později jsme dokonali obrat gólem Švandy, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži ve vápně a dorazil míč do sítě. Ovšem místo toho, abychom využili laufu z otočení zápasu jsme si nechali trestuhodně dát branku, kdy si hostující Sliva vzal míč u rohového praporku, udělal si z našich obránců kužely a dostal se až před Hanáka, kterého prostřelil. Na tabuli svítilo skóre 4:4 a drama tak dostalo novou zápletku. Postupně jsme do hry dostali čerstvou krev a vsadili vše na útočnou kartu. Vlnu euforie a úlevy jsme zažili v 77. minutě, kdy vstřelil vedoucí branku Cimbálník, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Jsme rádi, že jsme konečně dokázali předvést nástup do zápasu, jaký bychom si představovali. Je škoda, že jsme vydrželi pouze 20 minut, ale vidíme to jako pozitivum do dalších zápasů.

Man of the match: FILIP HOFFMANN – Kvalitní rozehrávkou dával klid naší hře, dal krásnou branku a skvěle zahrával standardní situace. Celý tým jako správný kapitán vedl za obratem.


 

Jan Dvořák, Petr Čihák, Igor Barták