Ohlédnutí za posledním srpnovým víkendem

29.08.2017 22:33

Myslím si, že všichni příznivci Slovanu Brno jsou spokojeni. Vždyť naše družstva, jen s výjimkou dorostu B, o víkendu bodovala. Ale není to jen o výhrách, ale zejména o hře a úsilí všech našich kluků. Kluci a trenéři velký dík a vydržte v tomto nastoupeném směru dál. Věřím, že máte radost a výsledek vás moc těší. Tak hodně štěstí i příště.


Muži A:

SK Újezd u Brna - FC Slovan Brno 0:3 (0:2)
Branky: 8. a 9.min. Petr Dvořák, 63.min. Josef Březovský

Proti minulému utkání s Jevišovicemi kluci začali s vervou a tlakem. Už to začal Michal Nevěděl brankou, ale byla z viditelného ofsajdu. To byla škoda, ale Michal se mi líbil, hrál se zápalem, běhal, přihrával a moc chtěl dát branku. Nevím, ale chce se mi říci, když chceš moc, tak ti to jako naschvál nevyjde. Ale Michalovi to vyjde a pak se to odšpuntuje a góly budou padat. Na začátku také přišel čas Petra Dvořáka, ten nastupoval po zranění kotníku a bylo vidět, že má velkou chuť do hry a ta ho opravdu baví. Výsledkem byly dvě jeho slepené branky na začátku zápasu. A to se pak našemu týmu hraje, když na začátku vedeme dva nula. Pryč jsou starosti s otáčením výsledku, zase viz Jevišovice. A celkově musím říci, že trenérům se podařilo optimálně sestavu poskládat. A chci říci, že dobrou práci odvedly "mladé pušky", kterým se dnes podařilo skórovat. A věřím, že příště branky dají zkušení, jako třeba ve hře nepostradatelný Luďa Koubek a o Michalovi, kterému věřím, jsem už mluvil. A další, o kterých se nezmiňuji. Jinak se líbila od kluků kombinace, opravdu se jim povedlo něco pěkných akcí. Gólů mohlo opravdu padnout do domácí sítě ještě víc, ale i soupeř měl hezké akce. Takže díky našim zadním řadám za úspěšné a důležité zákroky a zásahy. Do brány šel tentokrát dorostenec Radim Pěgřím, který ve spolupráci s obranou, vychytal svou první nulu za muže. Třeba jeho zákrok, kdy vyškrábl prudký míč ze šibenice, byl famózní. Stál jsem v tom okamžiku mezi domácími fanoušky a slyšel jsem jejich povzdech a zaúpění, když už chtěli radostně křičet "góóól". Myslím si, při vší úctě, že starší Radim by to možná ani v mladších létech lépe nezvládl. Ale pochválit musím také soupeřova gólmana a kapitána Marcela Nováčka, který našim hráčů několikrát překazil gólovou radost. I když trenér řekl, že gólmany bude pravidelně střídat, tak bych tentokrát rád viděl dorostence Radima proti Šatovu a proti jejich nejlepšímu střelci soutěže Štefanovi Czuczovi s devíti brankami ze tří utkání.  To pochopitelně platí i o záloze a zadních řadách. Takže příště pozor na Šatov a klukům přeji moc štěstí.

 

Muži B:

SK Líšeň C - FC Slovan Brno B 1:3 (0:0)
Branky: 63.min. Dalibor Hamšík (PK), 67.min. Tomáš Rolinek, 84.min. Jiří Šrámek

Utkání se hrálo ve stejný čas, jako hrálo naše áčko. Je to úspěch našeho béčka a po pravdě říkám, že jsem s takovým výsledkem nepočítal. Kluci dík. A je dobře, že ze Španělska už je zpět Martin Líkař a rozehrává se v našem béčku. A zase mám radost, když v sestavě čtu dvakrát jméno Jan Pavlík (otec a syn). Starší Honza byl také hodně dobrý trenér mladých fotbalistů ve Slovanu a jeho rukama prošli jména jako Partl, oba Dvořáci, Líkař, jeho syn Honza a řada dalších.  A smekám klobouk před jeho odvahou, si po přerušení zase stoupnout do branky i s vědomím dřívějšího zranění ramene. Honzo, smekám a dík.

 

Starší dorost A:

Sdružení Újezd u Brna/Měnín - Sdružení Slatina/Slovan A 1:3 (0:1)
Branky: 15. a 77.min. Le Quang Anh, 85.min. Jan Cimbálík

Hrálo se v Měníně a je to další úspěch staršího dorostu, kluci a trenéři velký dík, a jen tak dál. Negativem je však otřes mozku našeho Matěje Kadlčíka po srážce se spoluhráčem Vojtou Žáčkem, když oba šli energicky po míči a srazili se hlavami. Matějovi přejeme dobré uzdravení a zase plno chuti do fotnalu, a nejen do fotbalu. Tak se Matěji brzy uzdrav. Jinak poučení pro všechny fotbalisty. Máte pusu, tak křičte na sebe "mám", nebo něco podobného. Sice vím, že se to dobře na papíru radí, ale zkuste si to zautomatizovat.  Ale ještě jednou kluci a trenéři, díky.

Mladší dorost A:

Sdružení Újezd u Brna/Měnín - Sdružení Slatina/Slovan A 0:6 (0:6)
Branky: 2., 29. a 38.min. Martin Vencbauer, 10. a 17.min. Martin Gobo, 19.min. Ondřej Hrachovina

Další pěkný úspěch kluků a trenérů mladšího dorostu.

 

Dorost B:

Sdružení Kobeřice/Nížkovice - Sdružení Slatina/Slovan B 9:2 (4:1)

Tak to je jediný výsledek, který nás tolik nepotěšil, ale dle podle vyjádření některého z činovníků, v našem družstvu hrálo hodně žáků. Tak snad příště už dorostenců bude daleko víc.

 

Pvel Liška