Pár slov o reprezentaci našich dorostenců v dresech Helasu

25.02.2013 15:50

 

 

Možná většinu lidí ze Slovanu teď napadne proč píši něco o futsalu z brněnského Helasu na stránky Slovanu. Vysvětlím to a podělte se o radost našich hráčů. Již nějakou dobu trenér juniorů Helasu pan Toman, nabízí v přechodném a přípravném období klasického fotbalu, juniorům ze Slovanu možnost zahrát si futsal v 1.juniorské lize – skupina východ. Záležitost je domluvená s vedením Slovanu, zejména se sekcí mládeže. Již několik let tuto nabídku přijímáme, kluci v Helasu trénují a tak rozvíjejí své fotbalové umění. A musím ze svého pohledu říci, že jim to přináší něco navíc a je to na nich vidět. Během cca třech-čtyř let tak v Helasu hráli na příklad Lukáš Břenek, Honza Dvořák, Marek Hrabal, Igor Barták

a z mladších (tedy U16) pak Petr Dvořák, Zdena Hruška, Petr Haluza, Pepa Březovský, Honza Pavlík, Albert Jelínek a někteří další. Mimochodem tak jako futsal hrají kluci ze Slovanu, stejně postupuje na př. i Zbrojovka a některé další brněnské kluby. A to samozřejmě nejen v Helasu, ale také v Tangu Brno. Přitom brněnské futsálový kluby Tango a Helas jsou ve vzájemném postavení podobně, jako jsou pražské kluby Sparta a Slávia v klasickém fotbale. A tak  jak sleduji řadu zápasů, musím říci, že kluci ze Slovanu se v  juniorských družstvech Helasu neztratí a jsou vidět, zejména v případech, když na př. kluci ze Zbrojovky pro závazky k  vlastnímu klubu, nemohou nastoupit. A jak vidíme z posledních zápasů, tak dávají i branky.

No a letos se Helasu U16, tedy i našim klukům, podařilo hrát tak, že z druhého místa postoupili do Final Four (16.2. v Otrokovicích), kde hrají vždy první dvě mužstva ze skupin 1.ligy západ a východ. To je v posledních třech létech zase poprvé, co se to povedlo. V minulosti jim to uteklo vždy o pověstný chlup. Stejně to tak letos uteklo klukům z U18, kteří skončili čtvrtí, i když ze začátku to měli lépe rozehráno jak U16. V Otrokovicícich 16.února budeme Helasu a tím i naším klukům držet palce a pěsti a byl bych moc rád, kdyby získali třeba bronzovou placku. A stejně budu fandit i brněnskému Tangu, které postoupilo v kategorii U18.