Po minulém víkendu je nám veseleji

20.09.2017 23:37

O minulém víkendu jsem uvažoval jako o černém, ale teď s radostí mohu říci, že ten poslední byl docela světlý. Velkou radost mám z našeho áčka, kterému se podařilo odčinit pošramocenou pověst z Jundrova. Kluci a trenéři - patří vám velký dík a v příštím kole ukažte, že to byl v Jundrově víceméně výpadek na jeden zápas. Ale bacha, není lehkých soupeřů a ten příští v Mikulovicích u Znojma, už potřebuje bodovat za tři body, tak bych nerad viděl další Jundrov, zejména když máte formu, jak jsem viděl posledně.  No a starší dorost si také spravil chuť a porazil béčko Sparty, což se docela cení. Tady se musím zmínit i o tom, jak se tam rozstřílel Ondra Coufal, kterému se povedl  hattrick. A to den před tím nastoupil na nějakou dobu i za áčko mužů. A také mladší dorost dokázal se Spartou B remizovat. A když jsem už u dorostů, tak i naše béčko ukázalo, že to nejsou žádná ořezávátka a porazilo Habrovany, které byly v čele soutěže. A ještě se podívejme na béčko mužů, kteří jako jediní teď nezískali ani bod, když padli na horním hřišti s Lelekovicemi. No, když se tak na béčko dívám, tak jsou to kluci, kteří jednou porazí prvního a jindy darují body třeba poslednímu. Mám takový poznatek, že je to pohodové mužstvo, které fotbal prostě baví a hrají pro svou radost, a výsledky nejsou až tak důležité. Je to dobrá parta, pro kterou je hra radostí  pro ně důležitou, tím kluci prostě žijí. To mi třeba vyjadřuje i fotka v zákulisí, jak Pavel nese s úsměvem v obou rukách zlatavý mok a moc se přitom  usmívá. A za sebe  říkám, že se mi to docela líbí. 


Muži A:
FC  Slovan Brno - TJ Sokol Blížkovice  3-0 (1-0)
Branky: 20. min. Jan Dvořák, 55. min. Radek Šmýd, 76. min. Petr Dvořák


Kluci mne potěšili svým výkonem a výsledkem. Musíme si uvědomit, že Blížkovice jsou lídrem soutěže a přes porážku s námi, vedou soutěž dál, pochopitelně už s menším náskokem. Kluci hráli s chutí a elánem a docela se podporovali. Více určitě rozebere trenér Radim, ve svém hodnocení. A také jsme dali tři branky, což se nám musí líbit, a to jsme mohli dát ještě o dvě až tři více. Líbí se mi Honza, který se dokáže dobře ve vápně orientovat a doklepnout míč do sítě, ještě jednu střelu mu perfektně zneškodnil gólman hostů. Radek hrál, podle mne, celý zápas dobře a dal gól, mám přitom dojem, že mohl přidat i další. Třetí branku a důležitou pojistku dal Peťa, který vystřídal zraněného Newyka. Také měl na noze ještě jednu branku, dobře se rozehrává, on je to takový štírek s tahem na branku. A musím pochválit obranu a zejména mladého gólmana Radima, který měl několik perfektních zákroků a zachránil svou i naši nulu. Mimochodem už jich máme asi čtyři a to díky oběma gólmanům. Ještě bych rád popřál Newykovi brzké uzdravení a rádi ho zase uvidíme na hřišti.


Muži B:
FC Slovan Brno B - AC Lelekovice 2-6 (0-4)

Branky: 76. min. Pavel Hrušovský, 89.min. Filip Hoffmann


Jak vidíte, tak první poločas byl asi hodně zlý a začal penaltou proti nám. Druhá půle už byla nerozhodná 2-2. Věřím, že příště už to bude zase trochu jiné a tak klukům držím palce.


Starší dorost A:
Sdružení Slatina/Slovan - FC Sparta Brno B  4-1 (3-0)

Branky: 12, 16. a 78. min. Ondra Coufal, 33.min. Nicolas Ullmann

Také starší dorostenci si teď s béčkem Sparty napravili pošramocenou pověst z minula. Všimněte si střeleckého potencionálu Ondry Coufala, a také mám radost, že se trefil Nico. Dobře mají popsáný zápas trenéři Honza a Čihy na stránkách Slovanu (týmy, starší dorost, články). Kluci moc vám držím palce do dalších utkání. Tak se držte!


Mladší dorost A:
Sdružení Slatina/Slovan - FC Sparta Brno B  3-0 kontumačně

 

Dorost B:
Sdružení Slatina/Slovan B - TJ Habrovany  3-1 (1-0)

Branky: 37. min. Jan Balko, 62.min. Tomáš Krejčí a 90. min. Jan Rejda
Úspěch kluků z béčka dorostu, kteří porazili vedoucí tým.

Starší žáci :
Sdružení Slatina/Slovan - FC Kyjov 1919  4-1 (2-0)

Obrovský úspěch starších žáků, kteří porazili výborný Kyjov. Tentokrát se hrálo u nás na Slovanu.


Mladší žáci :
Sdružení Slatina/Slovan - FC Kyjov 1919  0-0 (0-0)

Úspěch mladších žáků, kteří nečekaně získali druhý bod se silným soupeřem. 

 

Pavel Liška