Rosice

12.11.2017 19:28

Rosice 2:2 Slovan/Slatina

Branky: Žáček. Cimbálník

Sestava: Pěgřím - Žáček, Kadlčík, Švanda, Šebek - Cimbálník, Hoffmann - Le Quang(78.min Rozprým), Nguyen, Vilím - Coufal(41.min Stěpura, 87.min Krejčí)

Velice těžký konec podzimu završilo odložené utkání v Rosicích. Bylo nám jasné, že nás nečeká nic lehkého, zvláště pak po poslední ztrátě s Ivančicemi. Rosicím se v posledních kolech trošku vzdálilo čelo tabulky, takže potřebovali tři body stejně jako my.

Utkání se od začátku nevyvíjelo podle našich představ. Rosice měli k našemu překvapení velmi jednoduchou taktiku založenou na dlouhých nákopech svého golmana Dočekala, který ale své dlouhé nákopy trefoval milimetrově na své spoluhráče. Co je horší, že jsme se soupeři přizpůsobili a místo naší kombinační hry jsme se také uchýlili k nákopům. Výsledná hra tak mohla potěšit maximálně tak diváky z řad nevidomých. V podstatě se čekalo, kdo udělá první chybu v defenzivě a byli jsme to právě my, kdy soupeř zahrával přímý kop skoro z poloviny hřiště, střílený přízemní centr nám prošel přes celé vápno až na zadní tyč do brány. Obrovská chyba a nedůraz, což ale pouze plynulo z naší hry. Naštěstí jsme si hned za 4 minuty přichystali odpověď, když Hoffmannův centr usměrnil do brány Žáček. Bylo vidět, že když jsme se pokusili o kombinaci po zemi, tak jsme soupeři dělali problémy. Měli jsme ale pouze náznaky šancí, protože nám chyběla kvalita v předfinální fázi. Ve 41. minutě pak vinou zranění musel střídat Coufal, nahradil ho Stěpura, který se posunul na kraj zálohy a Vilím do útoku.

Kluci sami cítili, že to není ono a chtěli se zápasem něco udělat, my jsme jim snažili zdůraznit, abychom se snažili hrát více po zemi. Do druhé půle jsme taky vstoupili aktivněji, a i když to nešlo pořád, tak jsme konečně začali lépe kombinovat a rodili se zajímavé brejkové situace. Rosice svou taktiku očividně nezměnili a pořád se řídili taktikou z okresního přeboru “nakopávané balony sklepávané na střed”. Už v 52. minutě jsme byli odměněni. Po pravé straně se protáhnul Cimbálník až do vápna a na přední tyč prostřelil gólmana. Po vstřeleném gólu se nám ještě více otevírali šance na brejkové situace a my jsme tak chodili do často otevřené obrany. Do nebe volající byla neproměněná tutovka Cimbálníka, kdy šel sám na brankáře, ale špatně seřídil mířidla a branku minul. Ve druhé půli jsme se mohli opřít o Vilíma, který podržel hodně odražených míčů a bil se na hrotu útoku o každý balon. Místo toho, abychom nějakou z šancí dotáhli do konce, inkasovali jsme. Naše obrana si v 77. minutě vybrala slabší chvilku a domácí ji potrestali. Do konce zápasu zbývalo stále 13 minut a i domácí chtěli vyhrát, takže se hra přelévala z jedné strany na druhou. Tečku na smolný konec zápasu si vybral Cimbálník, který při dalším úniku na gólmana domácích odmítnul tři body. Nutno říct, že oproti předešlému nájezdu mu balon skočil, i tak nás ale tato šance musela mrzet.

Zápasu remíza zřejmě bude slušet, protože herně se ani jeden tým vyloženě nepředvedl. Oproti minulému utkání jsme ale na hráčích viděli snahu a bojovnost a tak nám nezbývá než výslednou remízu s pokorou přijmout. Pro obranu to rozhodně nebylo jednoduché utkání, protože co minutu museli řešit dlouhý nakopnutý balon. Teď je na čase zimní pauza, v které se konečně dáme všichni zdravotně do pořádku a pevně věříme, že se na jaře popereme o první příčku v tabulce, na kterou ztrácíme tři body. Tímto děkuji za podporu věrným fanouškům a doufám, že na nás i na jaře nezanevřou. 

 

Man of the match: Cimbálník Jan

 

Dvořák Jan, Čihák Petr, Barták Igor