SLOVAN - MORENDA 3:2

29.05.2018 12:11

Uffff!! To jsme si oddechli. Těžkej zápas, s dobrým soupeřem a s úspěšným koncem pro nás. Zápas jsme nezačali vůbec dobře a než jsme se na hřišti rozkoukali, prohrávali jsme 0:2. Do konce prvního poločasu jsme se jakž takž probrali, začali jsme polehoučku Morendu přehrávat a dostávat se k zakončení. Jenomže jsme se nemohli trefit do gólu. Karlos zazdil dvě tutovky a až před koncem poločasu se po přesném Pepově centru prosadil hlavou nejmenší muž na hřišti s nejvyšším výskokem Luďa, což nám dodalo jistou naději na zvrat v utkání ve druhé půlce. Hodně nám pomohlo, že Morenda odešla fyzicky, takže jsme se snadno dostávali do útoku, ale gól pořád nepřicházel. A tak jako už poněkolikáté musel nastoupit opomíjený útočník a zařídit zvrat v utkání. Vystřídal 15 minut před koncem a hned první centr na jeho hlavu byl úspěšný, když obránce jeho trkanec na brankové čáře vyrazil volejbalovým způsobem před Nevolíka a ten už měl snadnou práci dát balón do branky (rozhodčí z lidu citlivě ponechal výhodu a nepískal hned penaltu). Bylo vyrovnáno, do konce nějakých deset minut, šance jsou, góly pořád žádný. Naštěstí v průběhu zápasu se Tůmič několikrát neúspěšně zastřeloval a všechno si nechal na závěr, kdy pěknou kroucenou umístěnou střelou nedal hostujícímu gólmanovi žádnou naději na nějakej dobrej zákrok a nám zajistil vydřené tři body.

Musím pochválit mančaft, že to nevzdal až do konce (i když se nám fakt hodně nedařilo) a nakonec jsme unavenou Morendu zlomili. Ve druhé půlce jsme měli velkej tlak, hodně šancí, ale hlavně jsme přestáli bez gólů dvě hrubice, kdy napřed Tomáš a potom Voda namazali Zlíňovi do samostatného úniku na Kemika. V prvním případě Kemik bravurně zasáhl (a vysloužil si tím koupi nového brankářského dresu), v druhém případě Kemik vytlačil Zlíňu dobře do boku a Voda stihl vykopnout balón na brankové čáře a svou minelu tak napravit.

Sestava: Kemik - Zdenál, Mašik, Martin, Pepa - Karlos, Voda, Tůmič, Mara - Nevolík, Luďa

Střídačka: Bob, Tomáš, opomíjený útočník

Tímto vítězstvím jsme se dostali na první místo v tabulce starých pánů.

Další utkání hrajeme opět doma proti Tuřanům v pondělí 28.5. v 18:00 hod.