Slovan/Slatina 1:1 Veselí nad Moravou

16.05.2018 12:08

 

Branky: 4' Krejčí

Sestava: Pěgřím – Žáček(37' Urbánek), Kadlčík, Marek(46' Vilím), Švanda – Hoffmann, Cimbálník – Le Quang(89' Chalupa), Nguyen(46' Winkler), Osolsobě – Krejčí(60' Stěpura)

V neděli nás čekal první souboj s týmem z TOP 4 naší soutěže. Náš kádr byl rozbitý jak vztahy v Ordinaci v růžové zahradě. Místo zápasu bychom tak spíše uvítali týden někde ve wellness centru, protože jedinými stoprocentně nachystanými na zápas byli, včetně lavičky, Hoffmann, Švanda a Chalupa. Zbytek kádru měl buď za sebou zápasy za naše jiné týmy nebo se vraceli po zranění a někteří dokonce nastoupili se sebezapřením i přes zranění. Do poslední chvíle jsme tak hráli ruskou ruletu s tím, abychom do sestavy dostali hráče, kteří vydrží alespoň poločas.


I přes veškeré nepříznivé podmínky jsme do zápasu vstoupili velice dobře. Povedlo se nám Veselí zatlačit a už ve čtvrté minutě přišla akce jak z fotbalové učebnice. Marek ze středu hřiště vybídl pasem do strany Le Quanga, který nabídkou nepohrdl a naservíroval míč na malé vápno na Krejčího, kterému už nedělalo problém vstřelit první branku utkání. Naše aktivní hra pokračovala, kombinovali jsme po stranách a kupodivu jsme dostávali míč do vápna soupeře. Po jednom takovém centru se díky důrazu Krejčího dostal k dorážce do téměř prázdné branky Le Quang, ale svým zakončením si hlasitě řekl o zaměstnání v Brněnském krematoriu. Tato šance nebyla naší jedinou, ae rozhodně byla tou největší a jak už to tak bývá, přišla odpověď ze strany hostů. Ti se zhruba od 20 minuty dostávali do hry a začali nám dělat problémy zvláště pak křižnými balony za obranu. V naší hře nastal útlum, z kterého jsme se nebyli schopni dostat. Navíc jsme zbytečně hledali těžká řešení, díky nimž jsme ztráceli balony a dostávali se pod větší tlak. Logické vyústění naší pasivity přišlo ve 24 minutě, kdy po jednom z přenesení hry na naši pravou stranu jsme nezachytili náběh Brákory a ten naši chybu potrestal. Hra se pak mírně vyrovnala, ale bylo vidět, že se nemůžeme dostat do laufu z prvních minut. Ve 37 minutě musel pro obnovené zranění odstoupit Žáček, jehož místo zaujmul Urbánek. Poločas jsme tak nějak doklepali, ale bylo vidět, že některým hráčům již vinou odehraného utkání nebo zranění docházejí síly.

O poločasu jsme tak museli sáhnout hned ke dvěma střídáním, když hřiště opustil se zraněním hrající Nguyen a se dvěma víkendovými zápasy v nohách hrající Marek. Se sestavou jsme si museli zahrát „škatulata hýbejte se“, protože zásah do ní byl již o poločase poměrně zásadní. Pořád jsme ale v koutku duše doufali, že se nám podaří zápas urvat bojovností a disciplinovaným výkonem. Druhý poločas se ale v podstatě celý odehrával v režii Veselí. Hosté nás nepříjemně zatlačili a my se museli spoléhat na ojedinělé brejkové situace, které až na pár vyjímek nebyly nebezpečné. Veselí si nějaké šance vytvořilo, v brance jsme měli ale jistého Pěgříma, který náš tým podržel a výrazně tak pomohl k zisku bodu. Utkání jsme dobojovali na hranici sil a vyválčili tak alespoň bod.

Po druhé půli musíme s pokorou bod vzít. Škoda, že se nám nepodařilo déle hrát v tempu, v jakém jsme zápas začali, ale to asi s ohledem k stavu našeho kádru nebylo v našich silách. Hráči utkání odbojovali na a možná i lehce za hranicí jejich sil a nám nezbývá doufat, že se do dalšího utkání dáme co nejvíce do pořádku. Čeká nás totiž soupeř s nejlepší jarní formou Břeclav, s níž si musíme připsat alespoň nějaké body, abychom mohli nadále bojovat alespoň o druhé místo v tabulce.

Man of the match: Radim Pěgřím – Radim nás v utkání několikrát podržel a byl tak jedním ze stavebních kamenů v cestě za bodem. Svými zkušenosti a kvalitní rozehrávkou navíc dodal klukům klid a jistotu.

Jan Dvořák, Petr Čihák