Slovan - Sparta 3:5

07.05.2019 16:43

První prohra v soutěži o titul byla důsledkem katastrofálního počtu omluvenek (14), které se před tímto zápasem nashromáždily. Na jednu stranu musím pochválit to torzo, které odehrálo zápas se silným soupeřem se ctí, na druhou stranu jsu celkem nasranej na ty, kteří nepřišli. Ale zase jsme zjistili věci, které nám do této doby zůstali utajeny. Jakože Špilas vydrží hrát s dvěma ortézama celej zápas (i když ke konci spíš lapal po dechu než hrál, rozdýchával asi tři infarkty a po zápase jsme ho museli chodit z klubovny kontrolovat do šatny, jestli tam neleží s nohama nahoře), že rychlík z Babic i s nataženým svalem dokáže v 75. minutě utkání přeběhnout celé hřiště (důkaz níže, barevná čára vlevo dole), zaseknout balón, dát si tam tělo, skácet se únavou po drobném kontaktu s protivníkem, tak dobře, že rozhodčí mu pískne penaltu nebo že jeden ze zakládajících členů starých pánů Slovanu (toho času náš pokladník a dle jeho soukromých statistik to bylo prý jeho jubilejní 327 utkání za starý pány Slovanu) se bude po hřišti prohánět v historických gumotextilkách (které musel po několika letech oprášit) se stříbrným větrem ve vlasech, jak za mlada celou půlhodinu a bude statečně bránit sparťanské útočníky. Bohužel než jsme se popasovali s tak velkýma změnama v sestavě, tak jsme po půlce zaslouženě prohrávali 3:0. V druhé půlce to už však byla jiná, neměli jsme, co ztratit a začali jsme se cpát do útoku a povedlo se nám snížit na 3:2 a kluci sparťanští trošku znejistěli. Ke konci jsme to ještě víc otevřeli ve snaze o překvapivé vyrovnání a Sparta dokázala využít v závěru dva rychlé brejky, kdy už se naši unavení obránci nestačili vrátit v plné síle. I tak musím všech 12 statečných pochválit. Góly obstaral opět Nevolka 2x a sváteční střelec Voda.

Výsledky: Líšeň - Svratka 3:4, Tuřany - Morenda 4:2

V neúplné tabulce máme 9 bodů, Sparta se Svratkou (zápas s Morendou má k dobru) 6 bodů, Líšeň a Tuřany 4 body, Morenda 3 body.

Příští utkání hrajeme v pondělí 13.5. v 18:00 hod. venku na Morendě.

Na ukázku přikládám i novou technologii, kterou budeme ve starých pánech využívat při pozápasových rozborech v klubovně.

Detailní zmapování pohybu rychlíka z Babic při utkání se Spartou: tmavě zelená barva - zrychlený běh (neplést si ze sprintem)

světle zelená barva - mírný poklus, tmavě oranžová barva -  zrychlená chůze, světle oranžová barva - chůze, žlutá barva - chůze v předklonu a to vše v součtu udělalo naběhaných nebo ujitých neskutečných 6 km.