Slovan - Tuřany 6:0

28.05.2019 15:22

V dešti, větru, ve vysoké trávě - nic z toho nebylo pro náš mančaft překážkou k dalšímu vítězství nad nebezpečnýma Tuřanama. Vítězství vypadá opět jednoznačně, ale hosté se dostali do stavu 2:0  do pár ložených šancí, ve kterých nás podržel Kemik a všechny je lapil (tohle je placená reklama, protože si mě Kemik koupil v klubovně slivovičkou, abych ho v článku trochu vychválil), pochválit musím i Nevolku za hattrick (což není vůbec překvapení, protože dal v každém zápase, co nastoupil,  minimálně gól), podruhé musím pochválit Nevolku, který jediný chápe, jaký milimetrově přesný balóny na nohu potřebuje opomíjený útočník, aby mohl dát gól (což se přesně stalo u našeho pátého gólu), pochválit musím Vodu, poněvadž dal druhej gól (první v sobotu za Béčko, přidávám komentář ze stránek Startu: když v závěru veterán Vodička přešel v chůzi přes dva naše bránící hráče zůstaly všechny body v Juliánově 5:3) po sobě. Sice jsme se všichni shodli, že to centroval na zadní tyč, ale centroval to tak dobře, že to zapadlo do brány a je to jeho nejdelší gólová šňůra v jeho fotbalové kariéře, pochválit musím Juru, kterej hrál s urvaným meniskem (na druhou stranu, s tím už hraje skoro každej), musím pochválit Petra, kterej utěšenou střelou trefil přesně otevřený dveře ke kabinám a málem rozbil pověšenou nástěnku na chodbě na zdi, musím pochválit Tůmiča, kterej si konečně přenesl formu ze hřiště i do klubovny a s Kemíčkem vytvořili údernou slivovicovou dvojici, pochválit musím Pepu, kterej na celé čáře porazil Nevolku v počtu naběhaných kilometrů během zápasu. Na obrázku dole vidíte, že Nevolka se k Pepovi vůbec nepřiblížil  a naběhaných 4,5 km ve vysoké trávě s brzdícím efektem je oproti Pepovi hodně málo. Na druhou stranu, to ukazuje, jak je Nevolka chytrej hráč, že nepotřebuje moc běhat a hattrick stejně dá, když to Pepa běhá, jak šílenej a gól žádnej.

Výsledky: Morenda - Líšeň 1:1 nedohráno, Sparta - Svratka 3:0 kont. (podle neověřených zpráv se Svratka sbalila během zápasu za stavu 1:1 a kvůli dešti nechtěla zápas dohrát). Co se týká tabulky, tak to začíná být dost nepřehledný, spousta zápasů odložených, spousta zápasů zkontumovaných, tak je v tom celkem chaos.

Příští utkání hrajeme na umělce v Líšni. Zápas se hraje v pondělí od 18:00 hod.

Proč je oproti Pepovi u Nevolky jenom modrá barva? Protože Nevolka rozehrál balón na začátku ze středovýho kruhu a od té doby se pohyboval (schválně nepíšu běhal) po celej zápas neustále stejnou rychlostí bez sebemenšího zrychlení nebo zpomalení. Což znamená, že modrá barva = konstantní neměnný pohyb ve vysoké trávě po celou dobu utkání.