Sparta Brno „B“ 2:0 Slovan/Slatina

09.05.2018 07:04

 

 

Sestava: Zvolský – Žáček(2' Marek, 59' Slaný), Kadlčík, Polák, Švanda – Hoffmann, Cimbálník(84' Lněnička) – Le Quang(68' Chalupa), Nguyen, Coufal(38' Urbánek) – Krejčí(66'Stěpura)

Další utkání jsme sehráli v neděli proti Spartě „B“. V minulém utkání jsme počítali zranění a tak nebylo jednoduché dát sestavu dohromady. Naštěstí jsme si mohli plnohodnotně vypomoci s mladším dorostem, z kterého nastoupili v základní sestavě hned dva hráči a další 2 byli nachystáni na lavičce. Tímto bychom chtěli poděkovat Lukáši Zrzavému za spolupráci, která doufáme bude jen vzkvétat. Sparta na tom očividně byla o něco lépe, když na nás logicky vytáhla několik hráčů z „A“ týmu.

Svou epizodní roli v tomto utkání odehrál Žáček, který musel již ve 2 minutě odstoupit. Zranění z minulého utkání ho bohužel na více minut nepustilo a jeho místo tak převzal Tomáš Marek. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání plné soubojů, v kterých jsme měli mírně navrch my. Z obou stran jsme byli svědky pouze náznaků šancí, než se před brankářem zjevil Coufal. Zkoušel ho obejít, ale na zakončení neměl místo a balon do branky neprocpal. Dařilo se nám dostávat balon do stran, kde svojí hrou opět dělali problémy Coufal s Le Quangem, které dobře doplňoval Nguyen. Sparta poprvé zahrozila po naší zbytečné ztrátě v útoku, když se z brejku dostala až do vápna a tečovanou střelou z hranice penalty bohužel vstřelila první branku. Vedoucí branka Sparty nás nějak moc nepoznamenala a nadále jsme hráli slušný fotbal, kterému ovšem chyběla třešnička na dortu v podobě šancí a branek. Když už jsme se dostali do zakončení, tak buď bylo nepřesné nebo jsme prováhali šanci na dobrou střelu. Ve 38. minutě byl likvidačním zákrokem faulován Coufal a musel jako náš další hráč odstoupit ze hry a pokračovalo tak naše „štěstí“ na zranění z minulého utkání. Hosté příliš nehrozili, ale když už se dostali na dostřel, tak z toho byl pro nás problém. V poslední minutě jsme se zbytečně hnali do útoku ve velkém počtu, protože po ztrátě míče nás soupeř ještě stihnul ztrestat. Naše obrana se nestihla zformovat a oba stopeři byli od sebe tak daleko, že nabídli jednoduchou průnikovou nahrávku, kterou domácí využili a se štěstím prostřelili vyběhnuvšího Zvolského.

Nezbývalo nám nic jiného, než vlétnout do druhé půle s pokusem o otočení zápasu a snaha se našim hráčům nedala upřít. Vytvořili jsme si nějaké závary před brankou soupeře, ale snad krom hlavičky Švandy a střele Hoffmanna jsme Spartu pořádně neohrozili. Zhruba do 30 minuty jsme domácí do ničeho nepustili a drželi jsme je na vlastní obranné půli. Potom ovšem musela přijít série střídání, když po včerejším utkání za muže došli síly Markovi a postupně jsme vystřídali 6 hráčů. I přes bojovný výkon byla střídání znát a Sparta se dostávala do kombinace. Konec utkání již byl bohužel marný pokus z naší strany ještě vstřelit branku a Sparta si v klidu výhru pohlídala.

Bohužel pro nás v tomto utkání přišla citelná ztráta, která kazí naše smělé plány na první místo v tabulce. Doufejme, že se alespoň dají dohromady naši zranění hráči, kterých už je za poslední zápasy na náš vkus hodně. Klukům za dnešek nejde moc vytknout, protože utkání jsme odbojovali a hold při nás tentokrát nestálo fotbalové štěstíčko.

Man of the match: Tomáš Nguyen – Předvedl naprosto heroický výkon na hranici lidských možností, který snad nikdo ani nemohl očekávat, protože po sobotním utkání za muže musel jít přes noc na brigádu a po pár minutách spánku byl stejně nejlepší na hřišti. Smekáme klobouk.


 

Jan Dvořák, Petr Čihák