Sparta - Slovan 5:2

14.08.2018 08:50

SPARTA  -  SLOVAN 5:2

První zápas v sezóně byl vlastně hned takovou malou odvetou za loňskej ročník, kdy jsme Spartu 2x porazili a stali jsme se poprvé v historii mistry ligy starých pánů. Za toto vítězství jsme si udělali malou radost a díky našemu štědrému sponzorovi, kterej si za odměnu mohl zahrát pravýho beka hned od začátku, jsme do utkání vyběhli v nových modrých slovaňáckých dresech.
Dresy, trenky, štulpny byly konečně velikostně ušity na míru i pro méně konfekční postavy. Kluci ze Sparty se na nás nachystali a hned od začátku se do nás pustili a měli jednu šanci za druhou. Kdybychom po 20. minutách prohrávali tak nejmíň o 3 góly, bylo by to docela spravedlivý. Ale něco pochytal Pěgřa, něco dali vedle, něco na poslední chvílu odvrátila obrana, myslím, že tam bylo i nějaké břevno. Takže za stavu 0:0 jsme se dostali poprvé k nějaké akci na půlce Sparty a byl z toho hned gól. Náš vrchní spalovač Mara chladnokrevně proměnil svou první šanci v novém soutěžním ročníku. Kluky sparťanský to na chvilku vykolejilo a během pěti minut jsme měli dvě tutovky. Karlos správně nenastavil čelo po přesném Tomově centru a Mara se opět vrátil ke svýmu spalování šancí a placírkou ani netrefil zařízení. No a tak jsme postavili Spartu na nohy, do poločasu nám dali laciný tři branky a bylo po zápase. V druhé půlce přidali ještě dvě a tak se mohl vypustit na hřiště opomíjený útočník. Samozřejmě netrvalo dlouho a opomíjený útočník se prosadil, tak jak jen on to umí. Počkal si na přední tyčce na po zemi střílenej centr, patičkou zamířil na branku, balón si narazil o tyčku a s přehledem "zdramatizoval" zápas. Bohužel v tomto
boji zůstal osamocen, protože celá jedenáctka už toho měla v tom vedru plný zuby a tak zůstalo u konečného výsledku 5:2 pro Spartu. Musím před klukama smeknout, že v tomto počasí odehráli docela slušnej běhavej zápas (opomíjený útočník si to usnadnil tím, že si takticky počkal až bude na útočné polovině stín a potom šel teprve na hřiště) proti těžkýmu soupeři, který nám měl, co
vracet. Za to, že nás kluci porazili, tak jsem jim musel na pozápasovém hodnocení v místní hospůdce slíbit, že zpátky nalepím na putovní pohár sparťanský nálepky, které jsme "malým nedorozuměním" odlepili při oslavách našeho titulu.

Sestava: Pěgřa - Pepa, Mašik, Martin, Jara - Karlos, Voda, Ondra(nová posila), Tom - Mara, Jura

Střídačka: strejda Karel, Špilas, opomíjený útočník

Góly: Mara, opomíjený útočník

Další utkání hrajeme v pondělí 20.8. doma proti UOMP v 18:00 hod.